• A
  • A+
  • A++
  •  

Wydarzenia

Zamówienie

„BEZCZAS” HASHTAG ENSEMBLE / „KWARTETY TANSMANA” ATOM STRING QUARTET

 Warszawa

 Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego
 ul. Modzelewskiego 59

 MPMW

 Nazwa sektora

 23.10.2022

 19:00

 23

 Ilość wolnych biletów

KONCERT PODWÓJNY, Z PRZERWĄ.

BEZCZAS

W projekcie „Bezczas” Hashtag Ensemble spotkają się giganci muzyki współczesnej: Kaija Saariaho („Cendres”), George Crumb („Vox Balaenae”) i Morton Feldman („Why Patterns?”). W swoich, często medytacyjnych, utworach zmagają się oni z czasem jako kategorią mistyczną i muzyczną.
Hashtag Ensemble to wyjątkowa muzyczna kooperatywa założona przez Anię Karpowicz, specjalizująca się w wykonaniach światowej i polskiej muzyki współczesnej, inicjatywach improwizatorskich i edukacji artystycznej.

HASHTAG ENSEMBLE w składzie:
ANIA KARPOWICZ flety
PIOTR SAŁAJCZYK fortepian
HUBERT ZEMLER perkusja i instrumenty perkusyjne
DOMINIK PŁOCIŃSKI wiolonczela

KWARTETY TANSMANA

Atom String Quartet, przygotowując projekt „Kwartety Tansmana”, sięga po dwa kwartety smyczkowe Aleksandra Tansmana (numer 3 i 5), a więc te które powstały podczas drugiej wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Utwory te są pełnym emocji, niezwykłym krzykiem rozpaczy ginącego narodu.
Formacja Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących zespołów kameralnych na świecie. Doskonale łączą możliwości klasycznego kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. W ich twórczości, oprócz jazzu, słychać inspiracje folklorem, muzyką współczesną i klasyczną.

ATOM STRING QUARTET w składzie:
DAWID LUBOWICZ skrzypce
MATEUSZ SMOCZYŃSKI skrzypce
MICHAŁ ZABORSKI altówka
KRZYSZTOF LENCZOWSKI wiolonczela

Rozwiń